WARSZTATY

WARSZTATY EDUKACYJNE

Oferta edukacyjna obejmuje warsztaty z zakresu architektury krajobrazu, ekologii, landartu i designu dla dzieci i młodzieży w wieku 4-18 lat.

Rodzaje i tematyka warsztatów podzielone są na grupy wiekowe: dziecięce archiKIDS i młodzieżowe archiTEENS. Warsztaty prowadzone są w syklu całorocznym, semestralnym bądź jednorazowych i dopasowane są harmonogramu roku szkolnego. Odbywają się w blokach 2-4 godzinnych w zależności od rodzaju zajęć i wieku uczestników. Zajęcia prowadzone są w grupach 10-20 osobowych.


archiKIDS zostań małym projektantem

Warsztaty kreatywne dla dzieci to platforma wspólnego, twórczego działania, która pozwoli najmłodszym poczuć się samodzielnymi projektantami.

Celem warsztatów jest pobudzenie kreatywnego myślenia oraz włączenie dzieci w ekscytujący proces twórczy powstawania koncepcji oraz przeobrażania jej w realny projekt architektoniczny, architektury krajobrazu oraz designu. Umożliwią im poczucie się współodpowiedzialnymi za swoje otoczenie, pokażą możliwości działania, a także pozwolą na odkrycie swoich talentów.

Podczas warsztatów dzieci będą eksperymentować z formą, materiałami oraz strukturą. Rozwiną własne pomysły i umiejętności. Będą rysować, planować, budować oraz prezentować swoje prace. Działania twórcze będą prowadzić do powstawania nowych koncepcji zagospodarowania naszego otoczenia oraz uzyskania oryginalnych rozwiązań projektowych dzięki pomysłom naszych małych projektantów.


archiTEENS – zostań projektantem

Warsztaty dla młodzieży to platforma twórczego działania, która pomoże każdemu stać się profesjonalnym projektantem.

Celem warsztatów jest pobudzenie kreatywnego myślenia oraz włączenie młodzieży w ekscytujący proces twórczy powstawania koncepcji oraz przeobrażenia jej w realny projekt architektoniczny, architektury krajobrazu i designu.

Podczas warsztatów młodzież będzie eksperymentować z formą, materiałem i strukturą, będzie rozwijać własne pomysły i umiejętności, które odpowiednio ją przygotują do przyszłej roli projektanta i architekta. Działania te pobudzą chęć bycia odpowiedzialnym za otoczenie oraz ukształtują poczucie estetyki i nauczą różnych sposobów odbierania przestrzeni.